Poszukując drugiej połówki
Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - Wersja do druku

+- Poszukując drugiej połówki (http://www.stronasztuki.pl)
+-- Dział: Randki (/dzial-randki)
+--- Dział: Porady miłosne (/dzial-porady-milosne)
+--- Wątek: Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty (/w-kto-pomoze-chodzi-o-leczenie-depresji-poporodowej-szukam-specjalisty)

Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - bawarczyk(R) - 03-27-2017 11:39 AM

Moja bratowa po urodzeniu bliźniaków popadła w dziwny stan. Totalnie opadła z sił, brak chęci do życia – jest kiepsko. Podejrzewamy depresję poporodową ale ktoś to musi rzeczowo stwierdzić. Prosiłbym o jakieś namiary na dobrego terapeutę. Z góry dziękuję.

Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - LiczbaP - 03-27-2017 12:21 PM

Przede wszystkim nie ma pewności że to jest depresja poporodowa. Są różne rodzaje tej choroby i wiem że w tej sytuacji ta wydaje się najbardziej oczywista ale tak nie musi być a zadaniem specjalisty będzie wpierw diagnozować.

Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - SzewczykD - 03-27-2017 12:41 PM

O, słuszny głos mojej przedmówczyni. Najpierw trzeba wiedzieć na 100% jaka depresja wchodzi w grę a odpowiedź może być nieoczywista http://psychiatrzy.pl/jaka-depresja/. Jak już będzie wszystko jasne to leczenie depresji poporodowej (jeśli to ona) może być długotrwałym i niełatwym procesem...

Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - ognistySzlak - 03-27-2017 02:22 PM

Dokładnie tak, najpierw trzeba wiedzieć co jest problemem. A może to w ogóle nie jest żadna depresja ani inny problem psychiczny tylko po prostu dołek plus zmęczenie? Nie wiadomo. I właśnie dlatego trzeba iść do fachowca.

Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - droga_mleczna - 03-27-2017 03:26 PM

Jeśli chodzi o depresję po porodzie to są dwie skrajności – ignorowanie problemu albo doszukiwanie się depresji w każdej łzie młodej matki. Nie dajmy się zwariować (mówię ogólnie, abstrahując od tego przypadku).

Kto pomoże? Chodzi o leczenie depresji poporodowej, szukam specjalisty - dyskobol - 03-27-2017 04:33 PM

Mam nadzieję że uda się szybko ogarnąć kwestię – może bratowa rzeczywiście ma załamkę ale to jeszcze nie depresja?